Garanti

SolarDolap.com e-ticaret sitesinden aldığınız her ürün, üretici ya da ithalatçı firmasının garantisi altındadır. Ürün tarafınıza ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Solardolap.com e-ticaret sitesinden almış olduğunuz ürünü; tahrip etmeden, bozmadan, kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şeklide iade edebilirsiniz. Ürünü; ürüne ait tüm belgeleri (döküman, kullanım kılavuzu vb), yedek parçaları, muhteviyatı ile birlikte ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisinin önünde açarak kontrol ediniz. Üründe herhangi bir zarar, hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. Müşteri; ürünü kendisine teslim edildiği gibi geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Bu süreç tedarikçi firmaların ürünü çeşitli sebeplerden dolayı daha uzun bir süreç içerisinde kabul etmeleri durumunda 15 gün daha uzayabilmektedir. Ürün içerisinde eksiklikler olduğu takdirde süreç eksik ürünlerin veya muhteviyatın gönderilmesinden itibaren başlamaktadır. İade talebi ürün sevk edilmeden yapıldığı veya çeşitli sebeplerle tedarik edilemediği durumlarda iptal işlemi sipariş durumunun “Sipariş İptali” durumuna alınmasından itibaren 7 iş günüdür.

Cayma Hakkı

Müşterinin alışverişten cayması veya yukarıdaki şartlara uygun şekilde ürünü iade etmesi durumunda, iade edilen ürününün SolarDolap.com’a ulaşmasından ve iade departmanımız tarafından kabul edilmesinden sonra ürün bedeli iade edilecektir. solardolap.com web sitesindeki siparişinizi iptal ettiğinizde “Siparişiniz İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel, kredi kartınıza veya havale/EFT yaptığınız banka hesabınıza iade edilmektedir. Ürünün kargo ile iade edilmesi durumunda kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir. İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasından itibaren; havale/EFT ile yapılan ödemelerin iadeleri 2 iş günü içinde yapılacaktır. Kredi kartıyla yapılan ödemelerde ürün iade bedeli bankanız tarafından geri ödenmektedir. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Bankanızın kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmadığı durumlarda bankanızla görüşmeniz gereklidir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

SolarDolap.com, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

SolarDolap.com; üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, kullanılma gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği hali ile iade edilememesi durumunda, ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.